\
אודותינו
\
דבר היו״ר
דבר היו״ר

תעשיין יקר, 

ענף הריהוט בישראל הוא ענף הטרוגני הכולל מוצרים שונים בתכלית, שהמאחד אותם הוא הייעוד שלהם – ייצור מקומי המותאם לקהל הישראלי. ייעוד זה הוא אף יתרונם הייחודי של יצרני הריהוט הישראליים על פני יצרנים בחו"ל- הכרת הצרכים המיוחדים של הקהל הישראלי (כמות ילדים גדולה, אירוח בבתים, צרכי הדת היהודית בנושא כשרות ואישות, אקלים חם ולח וכו') והתאמת הריהוט לצרכים אלה.  המאחד את תעשיות הריהוט, כתעשיות מוצרי צריכה, הוא החשיבות המיוחסת לעיצוב וחדשנות באמצעות עובדים מיומנים.

 

איגוד תעשיות הריהוט בישראל מאגד בתוכו את מרבית יצרני הריהוט המשמעותיים במדינה, הראויים במונחים מודרניים להיקרא יצרנים. חברות אלה משקיעות בטכנולוגיות חדישות, בחדשנות ובעיצוב ייחודי. זאת כאשר ברקע, חסמי כניסה נמוכים לענף זה, הבא לידי ביטוי בקיומם של למעלה מ- 1,000 גופים יצרניים שמרביתם מעסיקים פחות מ- 10 עובדים.

 

ככל התעשיות המסורתיות בישראל, סובלת גם תעשיית הריהוט מידה ההולכת וכבידה של הרגולציה. עלויות הייצור מאמירות עקב מאות חוקי עבודה פופוליסטיים, ביורוקרטיית נדל"ן מסורבלת, נשיאה במרבית עלויות הרשויות המקומיות הבלתי יעילות וכו'. במקביל, עלויות הייבוא מוזלות עקב הורדת מכסים ותיסוף השקל. כל אלה בתוספת היעדר הכשרה מקצועית דוחפים את התעשיינים לשווקי חו"ל. הנפגעים העיקריים מכך הם העובדים הנפלטים ממעגל העבודה ואינם מוכשרים לשום עבודה אחרת. בשנתיים האחרונות צומצם מספר המועסקים בענף הריהוט בלמעלה מ- 10%! מדובר ב- 1,400 עובדים, שמרביתם נמצאים היום מחוץ למעגל העבודה.

 

האיגוד כחלק מהתאחדות התעשיינים מחויב למאבק לשמירה על ערכי העבודה היצרנית בישראל, שלצערי, הולכים ונשחקים. על מנת לחזק את אימון הציבור בתעשייה המקומית שרובה ככולה מורכבת מעסקים ותיקים ומבוססים.

 

חברי האיגוד נהנים משירותים איכותיים ומהבית המוענק לכל אחד ואחד מחבריו. במסגרת זו, נהנים החברים מפעילויות שונות ובכלל זאת, תוכנית למיתוג ענף הריהוט כדי שייתפס כגורם מקצועי ואיכותי ממדרגה ראשונה בקרב שווקי היעד בחו"ל ובקרב הקהל בישראל, פרסום וחשיפת החברים באמצעי התקשורת השונים (רדיו ועיתונות), בידול באמצעות תו איכות ושירות שיבדל את חברי האיגוד משאר השחקנים בענף ויעיד על השתייכותו לאיגוד מוכר וידוע המוביל בתחום המקצועיות והאיכות ויקנה ללקוחותיהם תחושת בטחון. כמו כן, האיגוד יסייע למפעלים השונים, שיבקשו ליטול חלק בכלל פעילויות האיגוד ובמסגרת תערוכת ריהוטים, המתקיימת מידי שנה בסוכות, נקיים התחרות יוקרתית נושאת פרסים. מומלץ!.

 

איגוד יצרני הריהוט הוא בעל עוצמה רבה ומייצג פוטנציאל גידול משמעותי עבור יצרני הריהוט בישראל .

אני מאמין שבכוחות משותפים נוכל להצעיד את האיגוד על המפעלים החברים בו להיקפי פעילות גדולים ומגוונים יותר.

 

 

בן-ציון אדרום
יו"ר איגוד תעשיות הריהוט בישראל
ומנכ"ל הרדור החדשה 2019 בע"מ