\
טיפים לעיצוב וסידור שולחן החג לקראת ראש השנה
מאמרים
טיפים לעיצוב וסידור שולחן החג לקראת ראש השנה

שנה הלכה, שנה באה, החגים כבר בפתח וההתרגשות גדולה.

 

בשנים האחרונות נושא עיצוב השולחן תפס נפח גדול בהכנות לקראת האירוח.

אם גם אתם מארחים אצלכם את ארוחת החג חשוב להקדיש זמן ותשומת לב לעיצוב וסידור שולחן החג כדי ליצור לאורחים אווירה חגיגית ומרגשת שתעזור לכולנו לפתוח את השנה ברגל ימין ובהרגשה טובה.

 

אז רגע לפני שהאורחים דופקים בדלת ריכזנו לכם מספר טיפים ועצות לעיצוב וסידור שולחן החג.

 

ראשית, כדאי לתכנן מראש ולא להשאיר הכל לרגע האחרון. עיצוב השולחן הוא משימה לא פשוטה ולכן לא כדאי לחכות ליום האחרון ויש להעניק לו את הזמן לו הוא ראוי.

 

רכשו את הכלים ואביזרי העיצוב כמה ימים לפני החג ואם אתם לא מתעצלים תערכו ניסוי קטן כמה ימים לפני האירוח.

לפני שנתחיל במלאכת הקישוט כדאי לבחור את המראה והסגנון המועדף עליכם לשולחן החג, בחירת הסגנון תעניק לשולחן אופי מיוחד לפיו נקשט אותו, מה שיקל על המלאכה.

 

כעת נעבור לבחירת הצבעים, תחילה נבחר את הצבעים בהם אנו רוצים לעצב את השולחן. כדאי לבחור 2-3 צבעים, שני צבעים דומיננטיים וצבע נוסף שיוסיף מימד אחר ויצור עניין על השולחן.

 

_____ ____ ___________

 

יש מגוון רחב של צבעים בהם ניתן לעצב את השולחן אבל כדאי לבחור צבעים משמחים המשדרים חגיגיות (לבן או שמנת) כצבע הבסיס ואותו לשלב עם צבעים נוספים ומומלץ גם בנוסף למפה  להשתמש בראנר, פלייסמנטים ומפיות בצבעים שונים שיתנו לשולחן מראה עשיר וחגיגי.

 

את היצירתיות נעניק לשולחן בעזרת סמלי החג שיעניקו לו אופי ויכניסו את כולנו לאווירת החג.

 

בראש השנה ניתן להשתמש במוטיבים שונים כמו רימונים, תפוחים ודבש. אפשר להניח על כל צלחת צנצנת דבש קטנה, להוסיף כרטיס ברכה קטן או מדבקת "חג שמח" ועוד גימיקים שונים.

 

במרכז השולחן כדאי להניח אלמנט עיצובי משמעותי כמו פרחים במגוון אגרטלים, נרות המונחים על פמוטים חגיגיים ומעמד מיוחד ומרשים למאפים. אם השולחן ארוך כדאי להציב 2-3 פריטים מרכזיים כדי שכל האורחים יוכלו ליהנות מהאווירה המיוחדת.

 

 

כלי ההגשה

 

בחירת כלי ההגשה היא מוטיב מרכזי בעיצוב השולחן ויש להתאים את צבע הכלים לצבע המפות ושאר האביזרים. כמעט בכל בית מחכה בארון סרוויס חגיגי ומיוחד אותו אנו שומרים במיוחד לחג וחוץ מזה כיום ניתן למצוא בכל חנות לכלי בית מגוון כלים רחב בעלות נוחה.

_____ ____ ________________ _______

 

כעת אחרי שהכל כבר מוכן, נשאר לנו רק לחכות לדפיקות בדלת של האורחים, לקבל את פניהם בברכת שנה טובה וחג שמח וליהנות מארוחה חגיגית ועשירה.