\
פרויקט תעשייה מאמצת עיצוב
חדשות ועדכונים
פרויקט תעשייה מאמצת עיצוב
19/03/2014

איגוד תעשיות הריהוט בישראל בשיתוף עם מוזיאון העיצוב בחולון השיקו את פרויקט תעשייה מאמצת עיצוב.
הפרויקט ”תעשייה מאמצת עיצוב“ חיבר לראשונה בין מעצבים לבין תעשיינים, ומקדם עיצוב בתעשיית הריהוט בישראל.
בפרויקט מוצגים לראשונה עיצובים ודגמים של מגוון מעצבים תעשייתיים ואדריכלים המתאימים למגוון יצרנים חברי איגוד הריהוט.

מטרת הפרויקט:
סיוע של איגוד הריהוט בחיבור בין המעצבים/הפרויקטים השונים ליצרנים המתאימים.
בתום ייצור האבטיפוס יחליט היצרן אם לייצר את המוצר בייצור סידרתי ולשלבו בקטלוג המוצרים שלו.

הפרויקט התקיים בתאריך באפריל 2013 במוזיאון העיצוב בחולון. את הפרויקט הציג מר אלון רזגור, אוצר הפרויקט והתקיים בהנחייתו שיח והיכרות עם המעצבים.

פרויקט תעשייה מאמצת עיצוב יצר מפגש מרתק, ראשון מסוגו, בין מעצבים תעשייתיים ואדריכלים ישראליים, לבין יצרני ריהוט ישראליים, ובמסגרתו הוצגו במעבדת מוזיאון העיצוב בחולון כעשרים עבודות שעוצבו על ידי עשרים ושלושה מעצבים ישראלים. בבסיס היוזמה של איגוד תעשיות הריהוט בישראל עומד הרעיון לפיו יוכלו יצרני הריהוט לבחור, על פי ניסיונם, את העיצוב עם הפוטנציאל הגדול ביותר לייצור ולמכירה. הפרויקט נולד במטרה לפתח מוצרים איכותיים, חדשניים, פרקטים ובעיקר מותאמים לסביבה הישראלית. בנוסף מגשר הפרויקט בין המעצבים הישראלים הצעירים לבין היצרנים, מתוך מטרה להביא את התעשייה הישראלית לקדמת הבמה העצובית, הישראלית והבין לאומית, עם מוצרי ריהוט עכשוויים ומעוצבים המותאמים במיוחד לדרישות ולצרכיו של הלקוח הישראלי.
הפרויקט מלווה את היצרן והמעצב החל משלב בחירת העיצובים, ייצור אבטיפוס ועד ליצור הרהיט הסופי שיוצג למכירה ברשתות הריהוט השונות.
בחירת המעצבים ומוצריהם נעשתה על ידי ועדה מקצועית שכללה את אלון רזגור, אוצר הפרויקט ומנהלו מטעם האיגוד, גלית גאון, האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון, יוסי אלקובי מנכ"ל ומבעלי מטבחי דקור ועו"ד אבישג שחם חדד, מנהלת תחום צרכנות ופיתוח עסקי בהתאחדות התעשיינים, נציגת האיגוד.