\
בחירת שולחן כתיבה לילדים לקראת החזרה ללימודים
מאמרים
בחירת שולחן כתיבה לילדים לקראת החזרה ללימודים

לקראת סיום הקיץ ותחילת שנת הלימודים, חשוב מאוד לדאוג לסביבת עבודה נוחה עבור ילדיכם ולהתאים להם שולחן וכיסא שיעניקו להם נוחות.

 

תפקידם של רהיטים אלה אינו פרקטי אלא גם לסייע להם בהתפתחות שכן הם משתמשים בהם יום יום במשך שעות רבות, לכן גם אם מדובר בילד צעיר העולה לכיתה א' או בתלמיד מן המניין בגיל ההתבגרות חשוב שתהיה להם פינת עבודה ולמידה המתאימה לצרכים שלהם.

 

מלאכת בחירת ריהוט זה לילד הינה מורכבת שכן מוצרים אלו הפכו עם השנים למתוחכמים יותר ובעלי פטנטים שונים.

 

ראשית חשוב להחליט היכן נמקם את סביבת העבודה בחלל החדר על מנת שלילד יהיה מקום נוח לשבת לכן רצוי שלא למקם את השולחן מול החלון כדי למנוע סנוור וגם לא צמוד למיטה כדי להשאיר גישה חופשית אליה בגלל זה כדאי למקם את השולחן על אחד משני הקירות הסמוכים לדלת כאשר הישיבה היא לא עם הגב לדלת.

 

 

בחירת השולחן

יש לשים דגש על החומר ממנו עשוי השולחן, מומלץ לבחור בשולחן העשוי מעץ מלא ואיכותי הידידותי לסביבה. גובה השולחן יהיה כגובה המרפקים בזמן ישיבה כאשר הידיים שמוטות (75 ס"מ בדרך כלל).

 

לא לשכוח להוסיף באם יש צורך יחידות עזר למחשב כמו תא לגוף המחשב, מגירה למקלדת או מדף למדפסת.

 

Amit 1c

הכיסא

הדבר החשוב ביותר בכל הנוגע לכיסא הוא שלילד היושב עליו יהיה נוח, אל תשכחו שלכל ילד יש תנוחות ישיבה הנוחות לו באופן אישי, אבל מומלץ שהילד ישב בזווית של 100-110 מעלות.

 

גובה המושב צריך להיות בערך בגובה הברכיים וחשוב שיהיה מגע בין הרגליים לרצפה. חשוב מאוד שכפות הרגליים יהיו צמודות לרצפה באופן מלא. אם ילדיכם יושבים על הכיסא במשך מספר שעות ביום כדאי להתאים להם כיסא עם משענת פתוחה בעלת רווחים או רשת לצורך אוורור הגב.

 

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא שהכיסא יוכל להיכנס בחופשיות מתחת לשולחן (ידיות הכיסא עלולות להפריע לכך).

 

עכשיו כל שנשאר הוא לאחל בהצלחה בבחירת הריהוט וכמובן בשנת הלימודים.